Hackathon MUNISS 2024: jak to vše dopadlo?

Propojení studentské komunity v Brně s podporou Magistrátu města Brna

6. 3. 2024 MUNISS 2024

Bez popisku

Rádi bychom s vámi sdíleli úspěch letošního ročníku meziuniverzitní soutěže MUNISS, který tentokrát proběhl formou hackathonu v prostorách Impact HUBu Brno. Tento inovativní přístup vedl k vytvoření nových nápadů týkajících se samotného projektu MUNISS a propojení mezi studenty ze tří brněnských vysokých škol.

Vítězný tým mimo jiné přišel s návrhem aplikace, která ukáže Brno skrze oči nejlepších studentských projektů. Tento úspěch není jen vítězstvím týmu, ale představuje také novou platformu, která má za cíl rozvíjet místní studentskou komunitu a propojovat studující s akcemi mimo jejich univerzitní bublinu.

Inspirací pro aplikaci bylo Brno iD, které vzešlo z minulých ročníků soutěže. Aplikace bude sloužit všem brněnským studentům a obsahuje mapu a kalendář událostí. Mapa umožní veřejnosti objevovat dosavadní vzniklé projekty MUNISS, jako je Technologický park, Špitálka nebo Káznice. Kalendář zase poskytne informace o akcích pořádaných brněnskými univerzitami a Magistrátem města Brna, včetně termínů pro přihlašování do soutěže MUNISS.

Jedním z hlavních cílů aplikace je budování společné identity studujících spojené s Brnem. Bude propojovat studenty s akcemi a možnostmi mimo jejich univerzitní sféru, čímž otevře nové možnosti a inspiraci. Každý student má své zájmy, a aplikace jim doporučí relevantní události, které mohou obohatit jejich studentský život.

Hackathon, který probíhal od 15. do 18. února, rozhodl o vítězích soutěže. Účastníci pracovali intenzivně a konzultovali své nápady s akademiky a zástupci města Brna, včetně Magistrátu, který je hlavním podporovatelem projektu a zároveň byl zadavatelem letošního tématu. Vedoucí vítězného týmu, Eva Vlková, vyzdvihuje otevřenost a nápomocnost mentorů, stejně jako možnost spolupráce se studenty z jiných univerzit.

MUNISS již více než deset let zapojuje kreativní a talentované studenty do rozvoje Brna. Tento ročník, kde se zapojilo sedmnáct studentů ve třech týmech, potvrdil, že spolupráce a inovace jsou klíčem k úspěchu. Poděkování patří všem účastníkům a podporovatelům, kteří tuto myšlenku přetavili v realitu.

Váš MUNISS tým

Letošní vítězný tým 124, složený z Eva Vlková (Masarykova univerzita), Veronika Mitická (Masarykova univerzita),  Nicole Cosansel (Mendelova univerzita), Mikuláš Sejbal (Masarykova univerzita), Matej Matyska (Vysoké učení technické) a Jan Mašek (Mendelova univerzita) (zprava)
Tým 125 na 2.místě ve složení Emma Šimčisková (Masarykova univerzita), Vojtěch Kuchta (Masarykova Univerzita), Denisa Simerská (Masarykova univerzita), Stanislav Široký (Mendelova univerzita), Helena Šolcová (Vysoké učení technické) (zprava)
Tým 126 na 3. místě ve složení Jana Dudášová (Masarykova univerzita), Barbora Holešová (Masarykova univerzita), Viktor Morovič (Vysoké učení technické), Jan Kulhánek (Vysoké učení technické), Tereza Tkadlecová (Masarykova univerzita), Lenka Boričová (Mendelova univerzita) (zprava)

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info