MUNISS = IDEA LAB MĚSTA BRNA

Nasloucháme studentům a jejich nápadům pro rozvoj města.

Od roku 2009 Magistrát města Brna cíleně vytváří prostředí, které je příznivé pro investice s vysokou přidanou hodnotou a rozvoj výzkumu, vývoje a inovací.

Součástí práce odborníků “na městě” je design nástrojů pro rozvoj talentů. Proto od roku 2011 nabízíme aktivním studentům možnost zapojit svou invenci a dovednosti do rozvoje města v rámci meziuniverzitní soutěže.

Bez popisku

Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku

Co je MUNISS?

Studium v plném proudu a Ty si říkáš, jestli své znalosti někdy reálně použiješ?

Meziuniverzitní studentská soutěž MUNISS je příležitostí právě pro Tebe! Přihlaš se a přidej se do jednoho ze tří multioborových týmů, v němž společnými silami s ostatními členy týmu zpracujete projekt týkající se rozvoje města Brna.

Kdo za MUNISS stojí?

MUNISS už od roku 2011 každoročně organizuje Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna spolu s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity. Může se do ní zapojit student jakéhokoliv oboru Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně i Mendelovy univerzity v Brně a pomoci městu Brnu v jeho rozvoji.

Každý rok je soutěžní téma jiné, může se týkat technologií, urbanismu, architektury, sociologie, geografie, ekonomie, něčeho úplně jiného nebo taky všeho dohromady. V minulých letech si tak město od studentů nechalo poradit, jak dočasně využívat budoucí chytrou čtvrť Špitálka, jak proměnit Technologický park Brno v městskou laboratoř nebo jak pomocí jedné aplikace zjednodušit život obyvatelům města - MUNISS tak stojí také u vzniku portálu Brno iD.

Co už má MUNISS za sebou?

Do soutěže se od roku 2011 zapojilo přes 800 studentů, kteří vytvořili více než 120 studentských týmů s desítkami prací.

Co tě v MUNISS čeká?

MUNISS začíná vždy na konci roku, typicky na začátku prosince, a končí na konci května. Soutěžní týmy mají po celou dobu k dispozici organizační i odborný tým z Magistrátu města Brna, z univerzit i dalších institucí.

Jak MUNISS probíhá?

Soutěžní téma řeší vždy 3 studentské týmy o 5 až 7 členech. Každý tým má k dispozici zadání práce a podrobný manuál se všemi důležitými informacemi. V průběhu soutěže se o komunikaci s týmy stará jedna kontaktní osoba, navíc mají k dispozici odborného lektora,

Týmy během těchto měsíců čeká intenzivní práce v týmech, ale také několik workshopů zaměřených na získání měkkých i odborných znalostí. Highlightem soutěže je několikadenní zahraniční exkurze ve Vídni. Soutěž ti mnohé přinese, ale bude vyžadovat i od tebe aktivní účast na projektových aktivitách a aktivitách týmů v průběhu semestru.

Soutěžní práce v průběhu května hodnotí odborná komise, která na konci soutěže určí vítěze MUNISS a na slavnostním vyhlášení výsledků předá jednotlivým týmům finanční odměnu až 150 000 Kč. Hodnocení je skládá ze tří částí - největší část tvoří obsah a zpracování soutěžní práce, poté je součástí také prezentace před komisí a hodnotí se i práce týmu v průběhu celé soutěže.

Co získáš účastí v MUNISS?

  • rozhled za hranice svého oboru
  • možnost zlepšit život v Brně řešením reálného problému
  • zlepšení odborných i měkkých dovedností, které se v životě rozhodně hodí
  • nové přátele, nové kontakty a spoustu zkušeností
  • finanční odměnu, certifikát a zajímavou položku v životopise

„Na účasti v MUNISS mě velmi potěšila spolupráce s jinými obory a s novými lidmi. Velmi užitečné byly konzultace se zahraničními konzultanty i prezentace na nečisto před zástupci magistrátu, kterých mohlo možná být i více. Jako skvělou věc hodnotím exkurzi do zahraničí, která byla velice inspirující a navíc celkově sblížila všechny účastníky (i mezi jednotlivými týmy). Překvapila mě příjemná až nesoutěžní atmosféra. Těšila jsem se na prezentace ostatních týmů a toho , co zajímavého vymyslely. Navíc jsem si z účasti odnesla zkušenosti, které můžu využít v dalších projektech.“

soutěžící MUNISS 2022

„Letošní ročník hodnotím velmi pozitivně a osobně z hlediska vlastního rozvoje i zisku nových kontaktů přínosně :) Do soutěže bych se přihlásil klidně znovu, pokud by na to byl i čas :)“

soutěžící MUNISS 2023

Jak se do soutěže přihlásit?

Registrace studentů do MUNISS probíhá zpravidla v září a říjnu daného roku pomocí registračního formuláře. Studentské týmy posléze skládá organizační tým tak, aby v každém z nich byly rovnoměrně rozmístěni studenti z různých univerzit a oborů, aby byly výsledné projekty co nejkomplexnější.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info